Vietnamas

VIETNAMAS

Tai labai spalvinga šalis, išlaikiusi tvirtas tradicijas ir papročius. Jei norite keliauti į Pietryčių Aziją, siūlytume pasirinkti būtent šią šalį. Vietname rasite visko: skanią virtuvę, gražius paplūdimius, kalnus, nepaprastą gamtą ir įdomią kultūrą.

Faktai apie šalį:

Sostinė: Hanojus.

Kalba: vietnamiečių.

Pagrindinė religija: nėra oficialios. Nemažai tikinčiųjų yra budistai.

Valiuta: Vietnamo dongas (VND).

Laikas: UTC +7.

Telefono kodas: +84.

Darbo laikas: dauguma parduotuvių ir turgaviečių dirba visomis savaitės dienomis iki vėlaus vakaro.

Viza: Lietuvos piliečiams vykstantiems į Vietnamą reikalingas iškvietimas (patvirtinimo laiškas) vizai gauti. Ji išduodama atvykus į Vietnamą.
Oras: Pagal klimato pokyčius Vietnamą galima suskirstyti į 3 dalis (šiaurinis, centrinis, pietinis Vietnamas). Šiaurinėje dalyje yra 2 sezonai: vėsesnis – sausas (lapkritis – balandis) ir karštas – lietingas (gegužė – spalis); pietuose oras karštas ir drėgnas visus metus, lietaus sezonas gegužio – spalio mėn.; centriniame Vietname oras labai panašus kaip pietiniame, tik žiemos šaltesnės.

Transportas: ilgesniems atstumas įveikti rinkitės skrydžius – vidiniai skrydžiai yra pigus ir greitas susisiekimo būdas. Skrydžių tinklas yra gera išvystytas šalyje. Jei nebijote ilgų valandų kelyje iš vieno miesto į kitą galite keliauti autobusais. Juo galite pasiekti praktiškai visus Vietnamo miestus. Patogu keliauti naktiniais miegamaisiais autobusais. Jei norėti geresnio aptarnavimo lygio bei greitesnių paslaugų rinkitės brangesnius autobusus negu vietiniai. Traukinių tinklas yra mažiausiai išvystytas Vietname, juo galite pasiekti tam tikrus punktus, bet verčiau pasirinkite alternatyvią transporto priemonę. Vietname galite išsinuomoti motorolerius ar automobilius. Nepatyrusiems vairuotojams to daryti nepatartumėm, nes Vietnamas turi itin išskirtinę vairavimo kultūrą. Visi važiuoja kaip nori (net ir prieš eismą) ir eismas yra beprotiškai intensyvus. Taip kad laiko „grybauti“ nelabai turėsite.
Vanduo: iš čiaupo vandens gerti negalima, visada pirkite ir patikrinkite ar buteliukai nėra prasukti, ar yra gamykliniai lipdukai. Stenkitės vengti gėrimu su ledukais.

Elektros kištukai: 220V, standartiniai kaip Lietuvoje.

Virtuvė: turi daug Pietryčių Azijai ir Tolimųjų rytų tautų virtuvėms būdingų panašumų. Ryžiai yra vienas pagrindinių ingredientų naudojamų virtuvėje. Vietnamiečiai labai mėgsta įvairias sriubas bei egzotišką mėsą (gyvatės, šuns, vėžlių) bei įvairias jūros gėrybes. Vienas populiariausių gėrimų – kava. Vietname yra užauginama didelė dalis pasaulio kavos, tiesa, skonis skiriasi nuo mums įprastos kavos.
Ką pamatyti?

Hanojus: šalies sostinė išlaikiusi prancūzišką romantiką ir eleganciją. Tai miestas sujungiantis senojo pasaulio žavesį su besivystančia miesto dinamika. Hanojus kadaise buvo prancūzų, todėl išlikę nemažai parkų, kolonijinė architektūra, medžiais apjuosti bulvarai. Per paskutinius trisdešimt metų Hanojus labai pasikeitė, jaučiamas gyventojų skaičiaus didėjimas.

Hujė (Hue): šis centrinio Vietnamo miestas yra geriausiai žinomas dėl architektūrinių paminklų, kurie yra įrašyti į UNESCO paveldo sąrašą. Tai imperatoriškas miestas, išlaikęs didumą ir ramią atmosferą.

Hojanas (Hoi An): keliaudami pietine centrinio Vietnamo pakrante, nepraleiskite šio žavaus miesto. Tai puikus senovinio miesto pavyzdys, kuris yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Tai buvęs pagrindinis uostamiestis.

Hošiminas (Ho Chi Minh): didžiausias Vietnamo miestas, dar kitaip vadinamas Saigonu. Tai dinamiškas miestas, besidžiaugiantis Vietnamo ekonominiu augimu. Jaunesni gyventojai trokšta pabrėžti savo statusą ir turtus, kas yra visiškai nauja. Mieste gausu amatų parduotuvių, įvairių virtuvių restoranų.

Halongo įlanka: vykdami į Vietnamo šiaurę, keliautojai dažniausiai į savo planus yra įsitraukę šią įlanką. Čia gausu kalkakmenio uolų, išnirusių iš vandens. Gamtos grožis geriausiai atsiskleidžia plaukiant valtimi.

Sapa: jei esate gamtos mylėtojai, nepraleiskite progos aplankyti Vietnamo šiaurėje esančios kalnų virtinės. Ši vietovė pasiūlys Jums ne tik neapsakomai gražų kraštovaizdį, bet ir gaivų orą su vėsesne temperatūra. Čia gyvena keletas kalnų genčių: Tay, Red Dao, Black and FLower Hmoing, todėl turėsite galimybę iš arčiau susipažinti su vietiniais žmonėmis.

Danangas: tai nėra populiariausias miestas tarp turistų, bet puiki vieta tarpiniam sustojimui. Tai dinamiškas ir sparčiai augantis miestas, turintis gražų ir platų paplūdimį, gražių panoraminių vaizdų.

Dalatas (Dalat): kalnų kurortas, pasižymintis vėsiu oru, apgaubtais pušų slėniais. Mieste puikuojasi ežeras. Tai nuostabi vieta visiems, ieškantiems ramaus poilsio. Populiarus alpinizmas, plaukimas baidarėmis.

Mui Ne: miestas, palyginus visai netoli nuo dinamiškojo Hošimino (4 val. kelio), čia rasite ilgus smėlio paplūdimius bei pastovų jūrinį vėją, kuris labai naudingas vandens sporto entuziastams. Galėsite pasigrožėti vėjo supustytomis kopomis.

Niačangas (Nha Trang): Vietnamo paplūdimių sostinė, ypač lankoma rusakalbių turistų, todėl nenustebkite, jei gatvėje Jus kalbins rusiškai. Čia taip pat turėsite galimybę nardyti. Jei ieškote naktinio gyvenimo Vietname, tai puikus kurortas naktinėms pramogoms.

 map_of_vietnam