Informacija keliaujantiems

Aktuali informacija keliaujantiems:

Nuo kovo 10 dienos, dėl COVID-19 bus privaloma išsitirti dar prieš kelionę į Lietuvą, t.y. visi nuo kovo 10 d. į Lietuvą iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keleiviai privalės turėti ne seniau kaip prieš 3 paras iki atvykimo atliktą tyrimą COVID-19 ligai nustatyti (PGR ar antigeno) ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą. Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas.

Reikalavimai dėl COVID-19 tyrimo netaikomi:

 • ekipažų ir įgulų nariams;
 • tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims;
 • asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 d. iki grįžimo / atvykimo į Lietuvą arba asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas ES įregistruota COVID-19 vakcina;
 • asmenims iki 16 metų.

Išimtis taikoma keliaujantiems savo transporto priemone – bus galima atlikti tyrimą ir atvykus į Lietuvą.

Visiems atvykstantiems ir grįžtantiems būtina registruotis internetu užpildžius Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) anketą: https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form

 •  Iš visų šalių keliaujantys vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu privalo užpildyti keleivio anketą ir prieš patekdami į transporto priemonę pateikti vežėjui (vežėjo atstovui) užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą).
  •    Iš visų šalių atvykstantys į Lietuvą savo transportu iki Lietuvos Respublikos sienos kirtimo momento privalo taip pat užpildyti keleivio anketą ir pateikti užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą) NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte.

Saviizoliacija:

Atvykę ar grįžtantys keleiviai privalo saviizoliuotis: grįžusiems iš užsienio  – 10 dienų nuo grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką dienos. Izoliavimo terminas gali būti trumpinamas, ne anksčiau kaip 7 izoliavimo dieną atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gavus neigiamą rezultatą (tyrimas atliekamas asmens lėšomis), jei asmeniui nepasireiškia ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai (staiga prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

Naujienas ir papildomą informaciją galima rasti pagal šias nuorodas:

 1. Užsienio reikalų ministerijos puslapyje
 2. Sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje
 3. Vilniaus oro uosto puslapyje
 4. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro puslapyje

Jeigu Jūsų netenkina gautas atsakymas į Jūsų rašytinį prašymą ar pretenziją, dėl šioje
interneto svetainėje įsigytos kelionės (ar kitos paslaugos) prašymą arba skundą galite pateikti
Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (Vilniaus g. 25, 01402 Vilnius, el. p. tarnyba@vvtat.lt, tel. 8 5 262 67 51, interneto svetainė www.vvtat.lt, jos teritoriniams padaliniams apskrityse, ar užpildyti prašymo formą elektroninių ginčų sistemos EGS platformoje.