PRANCŪZIJA

PRANCŪZIJA

Šalis garsėjanti skaniais sūriais, aukštos kokybės vynu bei gurmaniška, bet puikiai subalansuota virtuve. Vieniems Prancūzija siejasi su romantiškais pasivaikščiojimais Paryžiaus gatvėmis, kitiems su skoningu menu ir stiliumi.. kad ir kaip bebūtų – tai nuostabaus grožio šalis, galinti pasiūlyti pačius įvairiausius peizažus.

Faktai apie šalį:

Sostinė: Paryžius.
Kalba: prancūzų.
Religija: katalikai.
Valiuta: Euras (EUR).
Tel. kodas: +33.
Laikas: UTC + 01:00.
Oras: jaučiamas skirtumas skirtingose šalies dalyse. Šiaurės vakaruose – vasaros drėgnos ir vėsios, o žiemos švelnios, be sniego. Šiaurės rytuose – žiemos šaltos. Prancūzijos centre kritulių kiekis nedidelis, o vasaros ir žiemos temperatūrų skirtumas nėra didelis. Pietvakariuose – klimatas drėgnas, bet ganėtinai šiltas ir saulėtas: vasaros sausos, žiemą ir rudenį iškrenta daugiau kritulių. Pietryčiuose – žiemos lietingos, o vasara gali užklupti sausra.
Darbo laikas: bankai darbo dienomis atidaryti nuo 9 iki 16 val., parduotuvės – nuo 9 iki 20 val.
Transportas: šalyje puikiai išvystytas geležinkelių tinklas, todėl jais pasieksite visus šalies kampelius. Tuo tarpu autobusų paslaugos yra ribotos. Prancūzijoje galite išsinuomoti automobilį nuo 21 m. – turėkite vairuotojo pažymėjimą bei kredito kortelę. Tiesa šis malonumas atsieis ganėtinai brangiai ir parkavimo vietos yra mokamos.
Maistas Prancūzijoje: turbūt niekam nereikia pristatinėti prancūziškos virtuvės. Ne be reikalo ji gerai žinoma visame pasaulyje. Nors kiekvienas Prancūzijos regionas turi savitus išskirtinumus, bet bendrai šiai virtuvei būdingos daržovės, šakniavaisiai, paukštiena ir jūros gėrybės. Prancūzų virtuvė neįsivaizduojama be sūrių. Lengviems pusryčiams paragaukite šviežių prancūziškų ragelių ar blynelių ir pasimėgaukite ištaigingais pietumis – tai svarbiausias dienos valgis prancūzams.

Naudingos frazės:

Labas Bonjour
Viso gero Au revoir
Nesuprantu Je ne comprends pas
Taip Oui
Ne Non
Ačiū Pardon !
Atsiprašau Merci 

Ką pamatyti?

  • Paryžius: apie Paryžių esame girdėję daug. Kiekvienas jį mato savaip: vieni kaip vieną romantiškiausių miestų Europoje, kiti kaip kultūros ir meno sostinę…Kad ir kaip bebūtų, šis miestas abejingų nepalieka. Visi svajojame aplankyti šio miesto simbolį – Eifelio bokštą bei paragauti prancūziškų ragelių. Šiame mieste gausu istorinių vietų bei meno galerijų, todėl vieniems užteks kelių dienų Paryžiuje, o kitiems ir savaitės neužteks viskam aplankyti.
  • Prancūzų Rivjera: teritorija besiribojanti su Italijos siena, skalaujama pietinės Viduržemio jūros. Tai pamėgta poilsio vieta tiek vietinių, tiek turistų. Kurortuose gausu viešbučių, o akį džiugina nuostabus gamtos grožis. Tiesa, poilsis čia ganėtinai brangus, todėl nusiteikite išleisti. Būtinai apsilankykite Rivjeros sostinėje – Nicoje. Šis miestas Jums pasiūlys visko: ir muziejų, ir nuostabius paplūdimius, įvairias linksmybes.
  • Korsika: sala, esanti visai netoli Italijos krantų. Tai vieta visiems, kurie trokšta dienomis degintis, o vakarais pasinerti į sūkuriuojanti naktinį gyvenimą. Taip pat šioje saloje galėsite išbandyti nardymo malonumus. Kultūros ir istorijos mylėtojai veiklos čia irgi ras: susipažinsite su Korsikos salos istorija ir kultūrą, kalbos ypatumais.
  • Loire slėnis: regionas garsėja nuostabia gamta ir peizažais, yra įtrauktas į Unesco pasaulio paveldo sąrašą. Šiame slėnyje galėsite pamatyti kaip gyveno Prancūzijos aristokratai. Tai vieta kurioje galėsite pasidžiaugti pasivaikščiojimais pėsčiomis ar dviračiu.
  • Lionas: tai dinamiškas miestas. Jame įsikūrę gerai žinomi meno muziejai, universitetas, gausybė naktinių klubų bei prekybos centrų. Lionas turi istorinį senamiestį įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą, puikius parkus pasivaikščiojimams.
  • Champagne regionas: tik šiame regione rasite tikrąjį šampaną. Visiems besidomintiems vynu ir šampanu bus įdomu keliauti šiame regione aplankant vasarnamius ir namus, kuriuose gaminami šie gėrimai. O akį džiugins žaliuojantys vynuogynai.

map_of_france