MALAIZIJA

MALAIZIJA

Tai šalis, kurioje susilieja trys skirtingos kultūros: malajų, kinų ir indų. Joje persipina senovė ir dabartis. Tai antra po Singapūro ekonomiškai išsivysčiusi šalis visame regione, todėl rasite ne tik egzotikos, daugiaamžės kultūros, bet ir aukštą išsivystymo lygį. Šalyje keliauti yra saugu.

Faktai apie šalį:

Sostinė: Kvala Lumpūras.

Kalba: malajų.

Pagrindinė religija: islamas, kitos religijos budizmas, konfucianizmas, induizmas.

Valiuta: Malaizijos ringitas (MYR).

Laikas: UTC +8.

Telefono kodas: +60.
Viza:
Lietuvos piliečiams nereikalinga iki 90 d. Daugiau informacijos keliauk.urm.lt.
Oras: visus metus laikosi karšti orai. Vidutinė oro temperatūra 25 ºC iki 28 ºC, pakrantėse diena 30-36 ºC, kalnuose oro temperatūra vėsesnė.
Vanduo: iš čiaupo vandens gerti negalima, visada pirkite ir patikrinkite ar buteliukai nėra prasukti, ar yra gamykliniai lipdukai.

Transportas: Malaizijoje gerai išvystyta transporto infrastruktūra. Kvala Lumpūre iš vienos vietos į kitą patogiausia keliauti traukiniu. O iš miesto į miestą – autobusais, tik būtinai išsiaiškinkite grafikus iš anksto, nes ne visomis kryptimis jie važiuoja kasdien, tačiau susisiekimas yra patogus. Net mažiausi miesteliai turi autobusų stotis. Jei norite sutaupyti laiko, rinkitės vidinius skrydžius.

Elektra: 240 V.
Virtuvė: šalyje rasite pačių įvairiausių patiekalų. Tradicijose jaučiama Tailando, Kinijos, Indijos bei arabų šalių virtuvių bruožai. Kaip ir daugelyje kitų Azijos šalių dominuojantis produktas yra ryžiai. Tradicinis patiekalas – Biryani – tai ryžių, mėsos, daržovių, jogurto ir įvairių prieskonių mišinys. Makaronai taip pat mėgstami, tačiau gaminti iš ryžių miltų. Malaizijoje populiari indiška duona, įvairi mėsa, tik musulmonai nevalgo kiaulienos. Labai mėgstamos jūros gėrybės, kepamas tradicinis žuvies pyragas. Saldumynai gaminami iš kokoso pieno, drožlių ir palmių cukraus. Populiariausi gėrimai kava ir arbata.

Ką pamatyti?

Kvala Lumpūras: Malaizijos sostinė. Dažniausiai keliautojai atvykę į milžiniškus Azijos miestus galvoja kaip greičiau iš ten ištrūkti. Šis miestas ne toks. Kvala Lumpūras gražus ir sutvarkytas miestas, kuriame susitinka trys skirtingos kultūros: malajų, indų ir kinų. Čia rasite daug įdomių erdvių ir skanaus maisto, greičiausiai norėsite pasilikti ilgesniam laikotarpiui.

Panang: vakarinės pakrantės sala – malajų pasididžiavimas. Tai kolonijinis miestas, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą ir galintis pasiūlyti įvairių muziejų, istorinių namų, įvairaus maisto patiekalų. Sakoma, kad tai viena geriausių vietų Pietryčių Azijoje.

Perhentinės salos: ekonominių kelionių ieškantys keliautojai renkasi būtent šias salas – ypač mažesnę, kurioje dauguma jų mokosi nardyti. Tai labai sezoniškos salos, vasaros mėnesiais galite sunkiai rasti kur apsistoti, tačiau žiemos metu jos praktiškai tuščios.

Malaka: senovinis, kolonijinis miestas, buvęs svarbus uostas, kadaise labai klestėjęs. Šiuo metu tai labai jaukus ir gražus miestas, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Retai kas nusivilia aplankę šį miestelį. Čia daug įvairių mažų parduotuvėlių, kavinukių.

Taman Negara: malajų kalba šis žodžių junginys reiškia nacionalinis parkas. Tai vienas seniausių pasaulyje atogrąžų miškų. Čia galėsite išvysti įspūdingas panoramas, pasimėgauti kriokliais, žygiais, paukščių stebėjimu ir kitomis gamtos teikiamomis pramogomis.

Kamerūno aukštumos: tai turbūt vienintelė vieta Malaizijoje, kur džiaugsitės turėdami šiltą megztinį. Būdami čia, būtinai aplankykite arbatos plantacijas, šalia esančius vulkanus, braškių ir drugelių fermas, gėlių sodus. Puiki vieta atsipalaiduoti ir pasidžiaugti gamtos grožiu.
Selangoras: tai vienas labiausiais apgyvendintų ir išvystytų Kvala Lumpūro rajonų. Dauguma keliautojų čia atvyksta pamatyti Batu urvo – hinduistų šventovę. Urve pamatysite ne tik įspūdingų statulų, bet ir beždžionėles, kurios gali bandyti nugvelbti Jūsų daiktus, todėl laikykite juos prie savęs. Vykdami čia vilkėkite kojas ir pečius dengiančius rūbus, kitu atveju prie įėjimo Jums reikės išsinuomoti tam skirtas skaras.

Tiomano sala: esanti rytinėje Malaizijos pakrantėje, netoli Singapūro krantų. Ši sala yra visai kitokia, taip gerai neišvystyta. Apgyvendinimas ir nardymas čia yra pigūs. Norėdami judėti iš vieno paplūdimio į kitą naudositės motorinėmis valtimis, nebent nepabūgsite kelionės per džiungles.

Langkavis: tai gausiai lankoma vieta tiek vietinių, tiek užsienio turistų. Tai viena populiariausių salų Malaizijoje. Joje puikiai išvystyta turistinė infrastruktūra, gausu pramogų.

 

map_of_malaysia