ITALIJA

ITALIJA

Italija – tai meno, kultūros, mados bei gastronomijos sostinė. Sakoma, kad viename kvadratiniame Italijos teritorijos kilometre yra daugiau meno šedevrų negu bet kokiame kitos šalies tokiame pačiame plote. Be to tai ir viena labiausiai apgyvendintų Europos šalių. Ši šalis turi ir daugiausia pasaulyje UNESCO saugomų paveldo objektų. O kalnai užima beveik keturis penktadalius šalies teritorijos.

Faktai apie šalį:

Sostinė: Roma.
Kalba: italų.
Religija: katalikai.
Valiutas: Euras (EUR).
Telefono kodas: +39.
Laikas: UTC + 01:00.
Transportas: populiariausi susisiekimo priemonė yra autobusai, kurie važinėja nuo 5 iki 22 val. Tarpmiestiniam susisiekimui yra išvystytos traukinių sistemos, galite rinktis ekspreso, kurie yra brangesni, bet greitesni, arba paprastus traukinius.
Darbo laikas: bankai –  pirmadieniais – penktadieniais 8.30 – 13.30 ir 14.45 – 16.15 val.;
parduotuvės –  pirmadieniais – šeštadieniais 9-20 val., kai kurios parduotuvės dirba ir sekmadieniais.
Virtuvė: pasižymi subalansuotais maisto produktais ir subtiliais patiekalais. Didelis dėmėsis yra skiriamas maisto dekoravimui, stalo serviravimui ir pačiam valgymui. Pusryčiai, paprastai, būna lengvi: capuccino (kava su pienu) ir saldus pyragaitis. Neapsigaukite, kai meniu pamatysite žodį „latte“ – tai visai ne kava, o stiklinė pieno. Pietūs laikomi pagrindiniu dienos patiekalu, kurie susideda iš užkandžio, pagrindinio patiekalo su garnyru, šviežių vaisių porcija ir baigiami puodeliu espresso. Pastaruoju metu, italai daug dėmesio skiria vakarienei, todėl gali pasirinkti lengvesnius pietūs ir sunkesnę vakarienę.

Naudingos frazės:

Labas Ciao
Viso Arrivederci
Ačiū Grazie
Taip Si
Ne No
Atsiprašau Scusi
Skanaus Buon appetito!
Nesuprantu Non capisco

Ką aplankyti?

  • Venecija: mietas, kurį būtina pamatyti bent kartą gyvenime. Vieniems jis palieka neišdildomą įspūdį, kiti skundžiasi žmonių gausa ir dvokiančiais kanalais. Vienu ar kitu atveju, viduramžių dvasia pulsuojantis, romantiškas Venecijos miestas abejingų nepaliks. Vienas įspūdingiausių renginių mieste – vasario mėn. vykstantis Venecijos karnavalas – tai šimtmečius gyvuojanti tradicija ir viena iš didžiausių švenčių Italijoje.
  • Roma: dažnai girdime šį miestą vadinant „amžinuoju miestu“ arba „muzieju po atviru dangumi“. Ir ne be reikalo, Italijos sostinė paliks neišdildomą įspūdį kiekvienam. Vaikščiodami miesto gatvelėmis, matydami nepaprasto grožio meno kūrinius bei uosdami itališko maisto kvapus – pajusite Romos didybę. Šiame mieste pamatysite ir patirsite daugiau nei kur kitur.
  • Vatikanas: visai netoli nuo Romos centro, esančiame Vatikane, galėsite aplankyti ir pasigrožėti pasaulyje gerai žinomais muziejais, didingomis meno kolekcijomis. Tik turėkite omenyje, kad norint patekti į muziejus, reikės atstovėti nemažą eilę, taigi, pasišarvuokite kantrybe.
  • Pompėja: svarbus senovės Italijos miestas, 79m. sugriautas išsiveržusio Vezuvijaus ugnikalnio ir tik 18a. atrastas po storu pelenų sluoksniu. Šiandien Jus galite pasivaikščioti antikiniame mieste, kuriame pamatysite kaip gyveno senovės romėnai. Miesto lankymui reikėtų paskirti visą dieną.
  • Siena: vienas geriausiai išsilaikiusių viduramžių miestų Italijoje, miesto senamiestis yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Mieste apstu siauru gatvelių, kurios veda į miesto centrinę aikštę „Piazza del Campo“, kurioje vyksta viena garsiausių šio miesto švenčių – žirgų lenktynės. Ši šventė vyksta du kartus per metus Liepos 2d. ir Rugpjūčio 16d. – lenktynės trūksta vos 90 sekundžių, o raiteliai dėvi tradicinius drabužius.
  • Cinque Terre: penki nedideli kaimeliai, išsidėstę palei vakarinę Italijos pakrantę. Norintiems gamtos ir įspūdingų panoramų – tai nuostabi vieta. Iš vieno kaimelio į kitą, galite nuvykti traukiniu, kuris kursuoja gan dažnai arba eiti kalnų takeliais specialiai įrengtuose pažintiniuose takuose. Tiesa, plieskiant saulei maršrutai gali pasirodyti nelengvi, bet turint užtektinai vandens ir šiek tiek užkandžių visus vargus atpirks įspūdingi vandens ir kalnų vaizdai! Miesteliuose siūlome paragauti jūros gėrybių – kurios čia itin populiarios ir skanios.
  • Florencija: jei esate meno mylėtojai ir visą gyvenimą svajojote pamatyti Mikelandželo „Dovydą“ – tai miestas Jums. Tai nuostabaus grožio miestas, bet pasiruoškite, vaikščioti reikės daug ir Florencija to verta! Kur bepasisuktumėt išvysite senovinius pastatus, gerai žinomus meno kūrinius. Senamiestis yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.
  • Pietų Italija: sudaro mažiausiai 4 Italijos regionai, kartais priskiriama ir Sicilija, Sardinija, Abrucio, Molizės ir Pietinė Lacijaus dalis, kurie yra istoriškai, kultūriškai yra susiję su pietine šalies dalimi. Bet kokiu atveju, pietinė šalies dalis yra visai kitokia nei likusi. Užburiantys vaizdiniai, beprotiškai skanus maistas dar ne kartą vilios sugrįžti.
    Sicilija: viena didžiausių Viduržemio jūros salų, autonomiją turintis Italijos regionas. Ji įsitaisiusi tarp dviejų žemynų – Afrikos ir Europos, garsėjanti mafija, skania virtuve bei nuostabiu kraštovaizdžiu. Salos sostinė Palermas – suklestėjęs romėnų laikais, o arabų valdymo metais dar labiau iškilęs.

map_of_italy