INDONEZIJA

INDONEZIJA

Tai įvairovės ir kontrastų šalis, kurią sudaro 17 500 salų iš kurių tik 6000 yra apgyvendintos. Šalyje galite pamatyti užburiančius kalnus, aktyvius ugnikalnius, žmogaus nepaliestus koralinius rifus. Tai didžiausia musulmonų valstybė pasaulyje, tačiau ir pati tolerantiškiausia. Joje gyvena apie 300 tautų ir etnografinių grupių. Tai sparčiai modernėjanti šalis, kurioje dera senovės harmonija ir šiuolaikiniai pasiekimai.

Faktai apie šalį:

Sostinė: Džakarta.

Kalba: indoneziečių, nors šalyje kalbama daugiau nei 300 kalbų ir dialektų.

Pagrindinė religija: islamas.

Valiuta: Indonezijos rupija (IDR).

Laikas: UTC +7 iki +9.

Telefono kodas: +62.
Viza:
Lietuvos piliečiams, vykstantiems turistiniais tikslais iki 30 d. galioja bevizis rėžimas, tačiau tik per nustatytus sienos perėjimo punktus. Būtinai turėkite pasą.
Oras: Indonezija neturi metų laikų, ten visuomet karšta ir drėgna, tačiau tam tikrais mėnesiais yra sausiau, kitais lyja. Indonezijoje didelė regionų variacija, tačiau didžiojoje šalies teritorijoje (įskaitant Java ir Balio salas) sausasis sezonas būna nuo balandžio iki spalio; lietingas nuo lapkričio iki kovo mėnesio.

Transportas: greičiausias būdas keliauti iš vienos vietos į kitą – skristi lėktuvu. Vietinių skrydžių tinklas puikiai išvystytas. Galite keliauti išsinuomotu automobiliu ar traukiniu. Jei nuspęsite keliauti autobusu, įsitikinkite, kad vežančioji kompanija yra gera ir patikima, nes nemažai autobusų vėluoja, genda. Eismas intensyvus, vyksta kairiąją kelio puse.
Vanduo: vandens iš krano gerti nerekomenduotina. Vandenį pirkite, tikrinkite ar buteliukai neprasukti. Venkite gėrimų su ledukais.

Elektra: 220V/50Hz – kaip Lietuvoje.
Virtuvė: tai Kinijos ir Indijos virtuvių mišinys. Kaip ir visoje Azijoje, Indonezijoje užauginama daug ryžių, todėl tai yra vienas pagrindinių ingredientų gaminant įvairius patiekalus. Populiariausia mėsa – vištiena. Čia rasite daug ir įvairių egzotiškų vaisių (mangai, papajos, ličiai, avokadai, durianai ir kt.) Patiekaluose dominuoja čili pipiras, todėl maistas ganėtinai aštrus. Maistas skiriasi priklausomai nuo regiono, bet visur yra vadovaujamasi nusistovėjusiais islamo reikalavimais.

Naudingos frazės:

Labas rytas Selamat pagi
Kaip sekasi? Apa Kabar?
Ačiū Terimakasih
Gerai Baik
Iki pasimatymo Sampai jumpa
Kur? Dimana?

Ką pamatyti?

 Jakarta: Indonezijos sostinė, kurią praktiškai aplanko kiekvienas turistas vykdamas į šią šalį, kadangi joje įsikūręs tarptautinis oro uostas jungiantis šalį su likusiu pasauliu. Tai karštligiškas miestas, kuriame pilna užslėptų įdomybių, naktinio gyvenimo.

Džogjakarta: miestas, esantis Javos saloje. Jame rasite visko: nuo senovinių paminklų iki prekybos centrų, tradicinio maisto bei kultūros. Pagrindinėje miesto gatvėje išvysite daug meno ir maisto pardavėjų, kiek toliau įspūdingas miesto šventyklas. Čia susilieja dvi religijos: Budizmas ir Hinduizmas.

Bromas: Javos salos rytuose veikiantis vulkanas, priklausantis nacionaliniam parkui. Jo aukštis 2329 m, tai vienas įspūdingiausių kalnų Indonezijoje. Keliaudamas į kalno viršūnę galėsite užjoti arkliu ar išsinuomoti džipą. Jei Jums pasiseks, būsite apdovanoti nuostabiu saulėlydžiu.

Toba ežeras: vienas lankomiausių ežerų Indonezijoje. Tai didžiausias vulkaninis ežeras pasaulyje. Čia galėsite pasimėgauti tingia popiete, nuostabiais vaizdais, masažu ir skaniu maistu.
Balio sala: dauguma sakytų, kad tai pervertinta sala, tačiau kaip bebūtų, tai viena iš tų vietų, kurias privalai pamatyti Indonezijoje. Balis turi nepaprastai gražius paplūdimius ir puikius takus pasivaikščiojimams. Tai puiki vieta poilsiui.
Lombokas: ši sala ilgai buvusi Balio šešėlyje kasmet tampa vis populiaresnė. Čia atvyksta visi, kurie ieško ramybės ir nori ištrukti iš žmonių minios. Čia išvysite nepaprasto mėlynumo vandenį bei žaliuojančius kalnus. Pakrantėse yra galimybė pasiplaukioti su banglentėmis. Visi netoli yra ir Gili salos.

Raja Ampat: žinoma kaip viena geriausių vietų pasaulyje nardymui. Čia yra daugiau nei 75% pasaulio koralų rūšių ir daugiau nei tūkstantis tropinių žuvų rūšių. Tai nardytojų rojus.

Komodo nacionalinis parkas: įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, čia gyvena pats didžiausias Komodo drakonas – didžiausias driežas pasaulyje. O jei pasiseks naktyje išvysite milžiniškus šikšnosparnius.
Tana Toraja: viena populiariausių salų, esanti aukštumose. Keliautojus ji žavi savo turtinga kultūra, tradiciniais kaimais ir be proto įdomiomis ceremonijomis.
Baliem slėnis: nuostabi vieta Indonezijoje, kurioje, greičiausiai, susidursite su vietinėmis gentimis. Dauguma iš jų vis dar praktikuoja įvairius senovinius ritualus. Tai ganėtinai vėsi vieta apsupta mistiškų kalnų.