FILIPINAI

FILIPINAI

Tai salynų valstybė, kurią sudaro net 7000 įvairiausių salų. Sakoma, kad Filipinai viena gražiausių vietų Azijoje.. Čia galėsite pasidžiaugti nuostabiais paplūdimiais, jūromis, gamtos stebuklais, gyvūnijos ir augalijos įvairove. Populiariausiose salose puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra, todėl jei norite itin prabangių atostogų, Filipinai galėtų būti ta vieta. Be civilizacijos atneštų džiaugsmų, čia rasite vietų, kur galėsite vieni pasinerti į gamtos grožį ir ramybę.

Faktai apie šalį:

Sostinė: Manila.

Kalba: filipiniečių ir anglų.

Pagrindinė religija: didžioji dalis katalikų.

Valiuta: Filipinų pesas (PHP).

Laikas: UTC +8.

Telefono kodas: +63.
Viza: Lietuvos piliečiams taikomas bevizis rėžimas turistiniais tikslais iki 21 d. Privalomas pasas.
Mokesčiai: išvykstant iš šalies oro uoste yra mokamas vienkartinis mokestis, kuris siekia apie 15 USD.
Oras: šalyje vyrauja karšti ir drėgni orai. Filipinų klimatas pasiskirstęs į 3 sezonus: sausas-karštas (kovas-gegužis), lietaus (birželis-lapkritis), vėsus-sausas (gruodis-vasaris). Vidutinė oro temperatūra 26˚C. Rudens mėnesiais nerekomenduojame vykti į Filipinus, tuo metu ten siaučia taifūnai.

Transportas: Filipinuose pagrindinis oro uostas yra Maniloje, todėl jos niekaip neišvengsite. Susisiekimui tarp salų galite rinktis vietinius skrydžius arba keltus. Jei rinksitės pastarąjį variantą prieš pirkdami bilietą patikrinkite orų prognozę, nes kai kurie kapitonai plaukia net ir esant audrai, todėl negalvokite, kad keliavimas vandeniu bus saugiau nei keliavimas oro. Tarp miestų pigiausias būdas keliauti autobusu. Miestuose galite naudotis taksi paslaugomis, kurios nėra brangios. Norintiems išbandyti vietinį transportą siūlome rinktis „džipnį“. Džipnis yra autobuso ir paprasto visureigio hibridas, naudojamas kaip viešasis transportas miestuose ir vežiojantis keleivius salose nedideliais atstumais.
Vanduo: iš čiaupo vandens nerekomenduotina gerti.

Elektros kištukai: 220V arba 60Hz – amerikietiško tipo;

Virtuvė: virtuvės formavimuisi įtakos turėjo kinų, malajų, ispanų bei amerikiečių kultūros. Bet kokiu atveju, Filipinų patiekalai yra kitokie. Dominuojantys pagardinimai patiekaluose: druska, actas, česnakas, svogūnas ir imbieras. Filipiniečiai valgo daug žuvies, vėžių ir ryžių. Pastaruosius rasite praktiškai kiekviename patiekale, net ir desertai gaminami iš ryžių.

Ką pamatyti?

Boracay: tai mažas lopinėlis žemės, esantis Vasajų jūroje, tačiau pasižymintis itin baltu smėliu ir nuostabaus mėlynumo jūra. Šią vietą mėgsta tiek vietiniai, tiek užsienio turistai. Boracay buvo tris kartus išrinktas geriausiu pasaulio paplūdimiu, taifūnai ir liūtys dažniausiai aplenkia šią vietą. Čia galite atplaukti valtele iš Panay salos uosto Caticlano.

El Nido: atostogų pamėgta vieta, kuri akį džiugina ne tik smėlio paplūdimiais ar mėlynuojančia jūra, bet ir stačiomis uolomis. Dėl tam tikros salos gamtinės izoliacijos, joje galima pramogauti praktiškai visus metus.

Guimaras: tai maža ir rami sala, išgarsėjusi kaip mango vaisiaus sostinė. Čia skiriamas didelis dėmesys jų auginimui, todėl yra brangesni nei kur kitur. Tuo tarpu, kitose salose jie yra purškiami chemija, todėl vaisius galite įsigyti visus metus. Kiekvienais metais vis daugiau turistų atvyksta į šią salą, bet manoma, kad dar kokį dešimtmetį ji išliks ramybės oazė, su vėžliu rezervatu bei saloje gyvenančiais vienuoliais.

Pinatubo: ilgai miegojęs ir vieną sykį išsiveržęs vulkanas. Po išsiveržimo sumažėjo 300 m, o išsiveržimo metu „bendradarbiaudamas“ su siautusiu taifūnu pasiglemžė nemažai gyvybių, sunaikino kaimus, suformavo naujus ežerus, pakeitė upės tėkmę. Praėjus dvidešimt metų šis vulkanas tapo įžymybe. Dabar papėdėje gyvenantys žmonės užsidirba gidaudami ar būdami nešikais.

Banaue ryžių terasos: tai per daugelį metų žmonių suformuotos aukštai į kalnus kylančios ryžių terasos, kurios sukuria itin patrauklų ir mūsų akiai neįprastą vaizdą.

Majonas: tai kūgio formos (2462 m) aktyviausias ugnikalnis Filipinuose, kuris buvo išsiveržęs net 50 kartų per pastaruosius 400 metų.

Puerto Pricesa: Filipinų nacionaliniame parke saugoma požeminė upė. Aplink ją yra susidaręs nepaprasto grožio kraštovaizdis. Ji laikoma Naujojo pasaulio gamtos stebuklu.

Šokolado kalvos: tai kūgio formos kalvos, kurios sausojo sezono metu paruduoja. Dėl savo tobulos formos iš pirmo žvilgsnio atrodo dirbtinos, ne gamtos suformuotos kalvos.

map_of_philippines