BULGARIJA

BULGARIJA

Viena iš seniausių Europos valstybių, esanti Balkanų pusiasalyje. Didžiausias šalies miestas ir sostinė yra Sofija, o iki Azijos kontinento yra vos keli šimtai kilometrų. Tarp turistų Bulgarija garsėja puikiais smėlio paplūdimiais, itin žalia gamta ir mineralinių vandenų gydyklomis. Jei ieškote ramaus, paplūdimio ar sanatorinio poilsio – Bulgarija tam tinkama šalis.

Faktai apie šalį:

Sostinė: Sofija.
Kalba: bulgarų, raštas – kirilica.
Religija: didžioji dauguma stačiatikiai.
Valiuta: Levas (BGN).
Telefono kodas: +359.
Laikas: UTC+2.
Darbo laikas: dauguma parduotuvių dirba nuo 9 iki 22 val.
Orai: vidutinė oro temperatūra vasara 23-28ºC, jūros – 23-25ºC. Žiemos būna šaltos ir snieguotos.
Geriamasis vanduo: gerti vandenį iš čiaupo nerekomenduojama.
Transportas: autobuso bilietai perkami stotyje ar iš vairuotojo. Visi taksi automobiliai turi skaitliukus, todėl kaina priklauso nuo paros laiko.
Virtuvė: bulgarai gali pasigirti itin turtinga virtuve, kuriai daug įtakos padarė slavų, turkų ir graikų tautos. Didelė reikšmė skiriama įvairioms daržovėms, kurios gardinamos įvairiais prieskoniais ir riešutais. Mėgstamiausia bulgarų mėsa – aviena bei laukinių paukščių mėsa.
Populiariausi saldumynai – chalva, šokoladinis pyragas, rožių ir medaus žiedlapių džemas, įdaryti vaisiai su sirupu bei turkiški saldumynai.
Gėrimai: garsėja vynais „Sophia Merlot“, „Rosenthaler Kadarka“ ir kt. Taip pat labai populiari Rakija – stiprus gėrimas, gaminamas iš vaisių. 

Naudingos frazės:

Labas Здравейте (Zdraveite)
Prašau Моля (Molia)
Ačiū Благодаря (Blogadaria)
Taip Да (Da)
Ne Не (Nė)
Atsiprašau Моля да ме извините (Molia da me izvininite)
Nesuprantu Не разбирам (Ne razbiram)

Populiariausi kurortai:

  • Auksinės kopos: vienas iš didžiausių Bulgarijos kurortų, esantis nacionalinio parko teritorijoje ir vos 18 km nuo Varnos miesto, kuriame yra tarptautinis oro uostas. Kurorte ypač vertinami ilgi, aukso spalvos paplūdimiai bei unikali gamta. Kurorto teritorijoje yra daugybė mineralinio vandens šaltinių, kurie puikiai panaudojami sveikatingumo bei SPA centruose. Paplūdimiai valstybiniai, juose gali lankytis visi poilsiautojai, o gultai ir skėčiai – mokami.
  • Albena: laikomas vienu gražiausiu kurortu galinčiu pasigirti ne tik gražiais paplūdimiais bet ir krištolo skaidrumo jūra. Albena nuo Varnos yra nutolusi 30 km.
    Kurorte yra daugiau nei 40 įvairios klasės viešbučių bei 4 kempingai. Tai yra ganėtinai ramus kurortas, todėl puikiai tiks poilsiui su šeima.
  • Elenitė: įkurta rytinėje Bulgarijos dalyje, kalno papėdėje, vos 50 km nuo Burgaso miesto. Čia įsikūrę prabangūs šiuolaikiniai viešbučiai, vieno ar kelių aukštų vilos. Kurortinis kompleksas turi savo nuosavą 1 km ilgio smėlio paplūdimio juostą.
  • Šv. Konstantinas ir Elena: vienas seniausių Bulgarijos kurortų, esantis vos 8 km nuo Varnos miesto. Kurortas yra įsikūręs kiparisų parke, ramioje įlankoje su puikiais smėlio paplūdimiais. Be to šis kurortas pasižymi specifiniu mikroklimatu – didelė laisvųjų neigiamų jonų koncentracija – gaiviu kalnų oru, mineralinėmis vandens versmėmis. Kurortas pritaikytas ramiam, šeimyniniam poilsiui.
  • Saulėtas krantas: didžiausias kurortas, esantis 32 km nuo Burgaso. Saulėtasis krantas turi vieną iš plačiausių paplūdimio juostų, kurios ilgis apie 8 km, o plotis nuo 30 iki 100 metrų. Smulkaus auksinio smėlio, gražių kopų, jūros bei kalnų derinys pakeri ne vieną poilsiautoją. Kurorte poilsiautojai ras daug restoranų, naktinių klubų, diskotekų, prekybos centrų. Kurorte reguliariai važinėja autobusai į Burgaso bei Varnos miestus.
  • Obzoras: kurortas, esantis tarp Varnos ir Burgaso, įkurtas antikos jūrininkų tarp jūros ir kalnų. Obzoras turi 1 km ilgio platų puikaus smėlio paplūdimį, jaukų centrą, kur galima pasivaikščioti ir paskanauti vietos patiekalų viename iš restoranėlių.
  • Šventasis Vlasas: naujausias kurortas Bulgarijoje. Nedidelis, gražus, pakrantės miestelis, esantis 38 km nuo Burgaso. Čia puikiai dera paplūdimys, jūra, kalnai nusileidžiantys beveik iki pačio kranto. Būtent pastaraisiais metais šis kurortas ėmė sparčiai vystytis – pastatyta daug naujų viešbučių, praplėsta infrastruktūra.

map_of_bulgaria