Kelionė, skirta pirmajai pažinčiai su kontrastingąja Indija: trys svarbiausi Šiaurės Indijos miestai – Delis, Agra, Džaipuras – bei Kerala.
Pasitikimas tarptautiniame Delio oro uoste, nuvežimas į viešbutį. Trumpas poilsis.
Diena skirta susipažinti su Indijos sostine – Naujuoju ir Senuoju Deliu. Aplankysite Raudonąjį fortą (Red Fort), statytą imperatoriaus Šacho Džahano (Shah Jahan), vieną didžiausių Indijos mečečių Džama Masdžid (Jama Masjid), Radžgatą (Raj Ghat) – paminklą Mahatmai Gandžiui, pasivaikščiosite spalvingąja Sidabrine Delio gatve (Chandni Chowk).
Po pietų aplankysite Kutabo minaretą (Qutab Minar) – aukščiausią pasaulyje plytų mūro minaretą, indų-persų stiliaus Humajuno kapą (Humayun’s Tomb), primenantį garsųjį Tadž Mahalą (Taj Mahal) Agroje, Indijos vartus (India Gate) – arką, skirtą Pirmojo pasaulinio karo aukoms atminti, Prezidentūrą, Parlamento rūmus, vyriausybės pastatus bei Naujojo Delio širdį – didžiulį prekybos ir verslo centrą Connaught Place. Nakvynė viešbutyje Delyje.
Po pusryčių – nuostabi trijų valandų kelionė per Indijos kaimelius į Agrą, pakeliui aplankant Sikandros miestelį, kuriame yra imperatoriaus Akbaro mauzoliejus iš raudonojo smiltainio.
Agroje pamatysite baltą ir marmurinį Tadž Mahalą (Taj Mahal), kurį XVII a. viduryje pastatė Mogolų imperatorius Šahdžahanas savo žmonos Mumtaz Mahal atminimui. Tai įspūdingiausias paminklas meilei ir vienas gražiausių šių laikų stebuklų. Patyrę meistrai iš Persijos, Turkijos, Prancūzijos ir Italijos jį statė 17 metų – nuo 1631 iki 1653 m. Puikios proporcijos ir idealios simetrijos Tadž Mahalas 1983 m. įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
Kelionė tęsiasi aplankant puslankiu ant Džamunos kranto išaugusį Agros fortą (Agra Fort) iš raudonojo smiltainio. Tai hinduizmo ir islamo architektūros sintezė. Fortą juosia 21 m aukščio siena ir 12 m gylio griovys.
Nakvynė viešbutyje Agroje.
Ryte vyksite į Radžastano sostinę Džaipurą, dar vadinamą Ržiniu miestu dėl savo rausvų ir oranžinių tonų. Džaipuras garsėja kilimais, emaliuotais ornamentais, brangakmeniais ir pusbrangiais akmenimis, žalvario ornamentais ir kitais meno dirbiniais bei rankdarbiais.
Pakeliui aplankysite senąją Mogolų imperijos valdovų sostinę Fatehpur Sikrį. Tai iš smiltainio pastatytų tvirtovių, rūmų ir mečečių kompleksas. Vėliau dėl vandens trūkumo šis miestas buvo visiškai apleistas. Imperatoriaus Akbaro dvasinio vadovo šeicho Salimo Chisti kapas iš balto marmuro dabar yra viena iš musulmonų piligrimystės vietų. Nakvynė viešbutyje Džaipure.
Ryte keliausite į Džaipuro priemiestyje (11 km nuo centro) esantį Amber fortą (Amber Fort) – senosios valstijos sostinę iki 1728 metų. Aplankysite Kali šventyklą (Temple of Kali), Pergalės salę (Hall of Victory), Džai Mahalo (Jai Mahal) ir Džag Mandiro rūmus (Jagmandir). Galėsite pasimėgauti unikalia patirtimi drambliais keliaudami į kalvą, ant kurios stūkso tvirtovė.
Po pietų užsuksite į observatoriją Jantar Mantar, Vėjų rūmus (Palace of Winds), muziejų, kuriame eksponuojama įdomi tekstilė – buvusių Džaipuro maharadžų ir jų žmonų kostiumai bei suknelės.
Nakvynė viešbutyje Džaipure.
Vykimas į Džaipūro oro uostą. Skrydis Džaipūras – Kočis.
Pasitikimas ir pervežimas į viešbutį.
Kočis yra Arabijos jūros uostas. Kočyje galima išskirti tris svarbesnius rajonus: tai modernus Ernakulamo rajonas miesto rytuose ir du senesni rajonai – Matančeris ir Fort Kočis, įsikūrę vakariniame pusiasalyje. Susipažinti su Kočiu geriausia plaukiant keltu ar vaikščiojant siauromis gatvelėmis bei tiltais. Nakvynė viešbutyje Kočyje.
Ekskursija po senuosius Kočio rajonus. Aplankysite žydų kvartalą ir Pardesi sinagogą, Matančerio rūmus (Mattancherry Palace), Fort Kočį, apžiūrėsite kinų žvejybinius tinklus šiaurinėje pakrantėje, užsuksite į Šv. Pranciškaus bažnyčią netoli žalio angliško kaimelio. Vakare išvysite, kaip šokamas Kathakalis – tradicinis Keralos šokis. Nakvynė viešbutyje Kočyje.
Po pusryčių persikeliama į Alapūžą, toliau Keralos kanalais plauksite populiariuoju namu*-laivu.
Alapuža yra nedidelis komercinis miestas, dar vadinamas ,,Indijos Venecijos“ centru, jis garsus kokosų palmių pluošto gamyba. Taip pat tai populiarus turistinis centras – čia organizuojami kruizai po visą Arabijos jūros pakrantę. Alapužos kanalų ilgis – 900 km.
Visą dieną iki saulėlydžio keliausite name-laive, kuris inkarą nakčiai nuleis Alepyje.
Namai-laivai, dar vadinami „ryžių baržomis“, dabar yra viena pagrindinių turistų pramogų Keraloje. Anksčiau šiomis valtimis gabendavo ryžių maišus. Valtys unikalios, nes pagamintos ir įrengtos iš vietinių medžiagų: bambukinio karkaso, virvių iš kokosų plaušų, ir t.t. Žinoma, tai taip pat puiki transporto priemonė plaukioti Keralos kanalais ir gėrėtis nuostabia gamta.Palmės, ryžių laukai, daugybė paukščių, vietiniai mažais laiveliais, spalvingi nameliai kaip žiedai žalumos fone, moterys margais sariais – visa tai sukuria nepakartojamą atmosferą.
Nakvynė name-laive.
Pusryčiai laive. Laisvas laikas. Kelionė į Kočio oro uostą.
Skrydis į Delį.
Nakvynė Delyje.
Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į oro uostą. Skrydis Delis-tarpinis oro uostas-Vilnius.
Trumpai apie kelionę.
Vis dažniau ir dažniau girdime Gruzijos pavadinimą. Ši šalis tampa labai populiari keliaujančių turistų tarpe. Tai dar turizmo nepaliesta vieta, kurioje yra daugybe laukinių vietovių kvepiančių autentika, jaučiama tikroji kaukazietiška dvasia. Šalis pasižymi svetingumu, gamta ir grožiu, kultūra, menu ir žinoma – nepakartojama virtuve.
Jūsų dėmesiui siūlome ekskursinę programą į Gruziją, kuri padės Jums iš arčiau pažinti šią šalį.
Trukmė: 5dienos/4naktys. Maršrutas: Tbilisi – Kvareli – Gurdžaani – Singagi – Tbilisi.
Kelionės trukmė – 10 dienų