Dėl Zikos virusinės infekcijos

2016 m. vasario 1 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė, kad Zikos virusinės infekcijos epidemiologinė situacija kelia grėsmę visuomenės sveikatai tarptautiniu mastu dėl Zikos virusinės infekcijos nėštumo metu ir mikrocefalijos galimo priežastinio ryšio.

Pasaulio sveikatos organizacija nerekomenduoja riboti tarptautinių kelionių ir prekybos į šalis, kuriuose plinta Zikos virusas. Šiuo metu svarbiausios priemonės yra uodų populiacijos kontrolė paveiktose šalyse ir uodų įkandimo prevencija, ypač nesčioms moterims.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad Zikos virusinė infekcija vis sparčiau plinta Pietų ir Centrinėje Amerikoje, Karibuose. Europos ligų prevencijos  ir kontrolės centro duomenemis, per pastaruosius 2 mėnesius vietinės kilmės Zikos virusinės infekcijos atvejai buvo užregistruoti 26 šalyse: Barbadose, Bolivijoje, Brazilijoje, Žaliojo Kyšulio Respublikoje, Kolumbijoje, Kiurasao, Dominykos Respublikoje, Ekvadore, Salvadore, Prancūzijos Gvinėjoje, Gvadalupėje, Gvatemaloje, Gajanoje, Haityje, Hondūre, Martinikoje, Meksikoje,  Nikaragvoje, Panamoje, Paragvajuje, Puerto Rike, Šv. Martyno saloje, Suriname, Tailande, Venesueloje, Mergelių salose.

Zikos virusinė infekcija – tai Aedes (Aedes aegypti, Aedes albopictus) uodų platinama virusinė liga. Zikos virusinė infekcija dažniausiai pasireiškia lengvais simptomais, trunka 4-7 dienas. 60-80 proc. atvejų Zikos virusinė infekcija yra besimptomė. Tiksli inkubacinio periodo trukmė nėra žinoma (tikėtina, kad 3-12 dienų). Ligai būdingas berimas, karščiavimas, sąnarių, raumenų, galvos skausmai, nepūlingas konjuktyvitas.  Makulopapulinis bėrimas dažnai prasideda veido srityje ir išplinta po visą kūną. Dėl kitų galimų infekcijos plitimo būdų (lytinis plitimo kelias, per transfuzijas, organų transplantacijos) nėra pakankamai įrodymų. Specifinio gydymo ir vakcinos nuo šios infekcijos nėra.

Įvežtinių Zikos virusinės infekcijos atvejų yra užregistruota Danijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Olandijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje, Šveičarijoje.

Atsižvelgdama į Zikos virusinės infekcijos situaciją, tarptautinių organizacijų rekomendacijos, Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja:

  1. Nesčioms atidėti keliones į Zikos viruso plitimo paveiktas šalis.
  2. Visiems asmenims, vykstantiems į šalis, kur plinta Zikos virusas:

– naudoti asmens apsaugos priemones, skirtas apsaugai nuo uodų įkandimų patalpose ir lauke, ypač nuo saulės patekėjimo iki saulės laidos, kadangi tuo metu uodai yra aktyviausi;

– naudoti repelentus ir laikytis ant produkto pakuotės nurodytų instrukcijų;

– vilkėti marškinius ilgomis rankovėmis ir ilgas kelnes, ypač didžiausiu uodų aktyvumo metu. Aedes uodai aktyvūs ir dienos metu, tačiau jų aktyvumas didžiausias anksti ryte ir vėlai vakare;

– miegoti ir ilsėtis  nuo uodų apsaugotose ir kondicionuojamose patalpose, kitu atveju naudoti tinklelius nuo uodų, net dienos metu.

  1. Keliautojams, grįžusiems iš paveiktos teritorijos per tris savaites pasireiškia Zikos virusinės infekcijos simptomai, patariama kreiptis į savo gydymo įstaigą, ir informuoti gydytojus apie kelionę.
  2. Nesčios moterys po apsilankymo teritorijoje, kuriose plinta Zikos virusas, turėtų informuoti savo gydytoją apie kelionę, kad gydytojas įvertintų galimą riziką ir prireikus stebėtų.

Nauji reikalavimai vykstantiems į Kanadą

Nauji reikalavimai vykstantiems į Kanadą trumpalaikiam vizitui ir/ar turistiniais tikslais

Nuo š.m. kovo 15 d.  Kanada įveda privalomą elektroninį kelionės patvirtinimą (Electronic travel authorization), todėl visi keliaujantys į Kanadą trumpalaikiam vizitui privalo iš anksto užsiregistruoti internetu http://Canada.ca/eTA  ir gauti kelionės leidimą.

Lietuvos piliečiams, vykstantiems ilgalaikiam vizitui į Kanadą, studijų ar darbo tikslais, reikalavimai nesikeičia. Jiems ir toliau bus reikalinga viza.

Elektroninis kelionės patvirtinimas – tai naujas reikalavimas užsienio piliečiams, keliaujantiems į Kanadą oro transportu. Patvirtinimas automatiškai susiejamas su keliaujančiojo pasu ir galioja penkerius metus arba tol, kol pasibaigia paso galiojimo terminas.

Aplikavimo procesas yra labai paprastas, trunkantis vos kelias minutes. Jums reikės paso, kreditinės kortelės ir Jūsų el. pašto adreso. Elektroninio kelionės patvirtinimo kaina 7 Kanados doleriai.

Galima užpildyti elektroninio kelionės patvirtinimo formą iš bet kurio elektroninio prietaiso – telefono, kompiuterio ir pan. Užpildžius paraišką pavirtinimo žinutę gausite į savo el. paštą vos per kelias minutes. Rekomenduojama neatidėti šios procedūros paskutinei minutei.

Nereikia atsispausdinti dokumentų, įrodančių elektroninio kelionės patvirtinimo turėjimą, nes elektroninis kelionės patvirtinimas susiejamas su Jūsų pasu automatiškai. Tereikia su savimi turėti pasą, su kuriuo pildėte paraišką patvirtinimui gauti.

Rekomenduojama pildyti paraišką elektronininiam kelionės patvirtinimui gauti prieš perkant lėktuvo bilietus į Kanadą.

Aplikuoti galima vienam asmeniui vieną kartą. Pavyzdžiui: keliaujant šeimai iš trijų asmenų, kiekvienam asmeniui reiketų pildyti atskirą paraišką ir mokėti tris kartus po 7 Kanados dolerius.

Susimokėti galima Visa, Mastercar, American Express kortelėmis. Tai negrąžinamas mokestis.

Elektroninio kelionės patvirtinimo statusas tikrinamas internetiniame puslapyje www.canada.ca/eTA .

Dėl Indonezijos Respublikos vizų

Indonezijos Respublikos ambasada Kopenhagoje informuoja apie bevizio režimo Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į Indoneziją turistiniais tikslais ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui, taikymą bei apie sienos perėjimo punktus, per kuriuos atvykstant į šalį ir išvykstant iš jos, taikomas šis režimas.

Nota pridedama:

Nota

Nemokama ekskursija Stambule Turkish Airlines keleiviams

Nuo 2016 m. balandžio 01 d. Turkish Airlines pristato naują nemokamų ekskursijų po Stambulą turą.

Nemokama ekskursija Stambule suteikiama keleiviams, kurių artimiausias jungtinis tarptautinis Turkish Airlines skrydis yra ne anksčiau nei po 6 valandų.

(N.B. Jei yra ankstesnė jungtis, bet keleivis pasirenka jungtį vėlesnę nei 6 valandos – tokiu atveju nemokama ekskursija nesuteikiama).

Ekskursija iš anksto nėra rezervuojama ir atskiri patvirtinimai nesiunčiami.

Atvykus į Stambulą, keleiviams reikia praeiti pasų kontrolę ir bagažo atsiėmimo punktą, ir išėjus į atvykimo salę sukti į dešinę ir eiti iki Turkish Airlines Hotel Desk (kaip orientyras – šalia esanti Starbucks kavinė).
Čia keleiviai turės parodyti savo įlaipinimo korteles (abiejų skrydžių – ir VNO-IST ir IST-XXX), tuomet darbuotojai patikrins ar nėra artimesnės jungties ir užsakys ekskursiją Stambule.

Ekskursijos vyksta anglų kalba.
Registruotis į ekskursiją galima likus ne mažiau nei pusei valandos iki ekskursijos pradžios.

2016–2017 METŲ ŽIEMOS POILSIO ATOSTOGŲ IŠANKSTINIŲ PARDAVIMŲ SEZONO ATIDARYMAS!

Su džiaugsmu skelbiame 2016 – 2017 metų žiemos išankstinių pardavimų sezono  atidarymą. Geriausių NOVATURO žiemos atostogų kainų gaudynės prasideda! Kviečiame nieko nelaukti ir pasinaudoti visais išankstinių pardavimų privalumais bei drauge ruoštis saulės spindulių užlietoms, egzotiškoms ir kartu puriame kalnų sniege paskendusioms atostogoms!

IŠANKSTINIŲ ŽIEMOS POILSINIŲ KELIONIŲ PARDAVIMŲ PRIVALUMAI:

-Suteiksime mažiausios kainos garantiją.

-Dovanosime „auksinę galimybę keisti kelionę“ (dovanos vertė 50 Eur/asm.).

-Rinksitės iš plačiausios kurortų, kelionės datų, trukmės, viešbučių ir kambarių pasiūlos.

Pradinė įmoka tik 10 Eur asmeniui*.

-Žiemos sezono atsotogų kaina prasideda tik nuo 199 EUR!**

*Užsisakius kelionę į Egipto kurortus – iškart tereiks sumokėti tik 10 Eur pradinę įmoką asmeniui, visoms kitoms poilsio kelionėms lėktuvu taikoma 50 Eur pradinė įmoka asmeniui.

** Pasiūlymų skaičius nurodyta kaina ribotas. Išankstinių pardavimų metu kainos gali būti keičiamos.

HURGADA.  Išvykimų laikotarpis:  2016 10 03 – 2017 04 22

GERIAUSIA KAINA

POPULIARU

SKRYDŽIO BILIETAI

Golden Rose 2* / Hurgada.

7 naktys + pusryčiai.

Sindbad Club Aqua Hotel 4* / Hurgada. 7 naktys + viskas įskaičiuota.

Nuo  169 EUR

(skrydis į abi puses)

skrydis į vieną pusę

nuo 159 EUR

Kaina nuo 179 EUR

Kaina nuo  399 EUR

MARSA ALAMAS.  Išvykimų laikotarpis:  2016 10 13 – 2016 10 20

GERIAUSIA KAINA

POPULIARU

SKRYDŽIO BILIETAI

El Nada Resort Marsa Alam 4* / Šiaurės Marsa Alamas

7 naktys + viskas įskaičiuota.

Resta Grand Resort 5* / Šiaurės Marsa Alamas. 7 naktys + pusryčiai

Nuo  299 EUR

(skrydis į abi puses)

skrydis į vieną pusę

nuo 299 EUR

Kaina nuo 479 EUR

Kaina nuo  655 EUR

JUNGTINIAI ARABŲ EMYRATAI.  Išvykimų laikotarpis:  2016 12 22 – 2017 02 23

GERIAUSIA KAINA

POPULIARU

SKRYDŽIO BILIETAI

Citymax Sharjah 3* / Šardža

7 naktys + pusryčiai ir vakarienė.

Radisson Blu Resort Sharjah 5* / Šardža. 7 naktys + pusryčiai

7 n. nuo  199 EUR

14 n. nuo 259 EUR

(skrydis į abi puses)

skrydis į vieną pusę

nuo 179 EUR

Kaina nuo 429 EUR

Kaina nuo  765 EUR

TENERIFĖ.  Išvykimų laikotarpis:  2016 10 14 – 2017 04 28

GERIAUSIA KAINA

POPULIARU

SKRYDŽIO BILIETAI

Globales Tamaimo Tropical 3* / Los Gigantesas. 7 naktys. Be maitinimo.

Isabel 4* / Kosta Adechė.

7 naktys + pusryčiai ir vakarienė

7 n. nuo  299 EUR

10-14 n. nuo 339 EUR

(skrydis į abi puses)

skrydis į vieną pusę

nuo 119 EUR

Kaina nuo 479 EUR

Kaina nuo  719 EUR

2016 – 2017 M. ŽIEMOS SLIDINĖJIMO ATOSTOGOS:

BERGAMAS. Išvykimų laikotarpis:  2016 12 31 – 2017 03 11

GERIAUSIA KAINA

POPULIARU

SKRYDŽIO BILIETAI

Chalet Florin 2* / Livinjas

7 naktys. Be maitinimo.

Garden 3* / Marileva 900

7 naktys + pusryčiai ir vakarienė.

Nuo  99 EUR

(skrydis į abi puses)

Skrydis į vieną pusę

nuo 99 EUR

Kaina nuo 199 EUR

Kaina nuo  529 EUR

ŽENEVA.  Išvykimų laikotarpis:  2017 01 07 – 2017 01 28

GERIAUSIA KAINA

POPULIARU

SKRYDŽIO BILIETAI

Apartments (in Plagne Bellecote) 2* / La Planė 7 naktys. Be maitinimo.

Residence Plagne Lauze 3* / La Planė. 7 naktys. Be maitinimo.

 Nuo 99 Eur

(skrydis į abi puses)

Kaina nuo 355 EUR

Kaina nuo  469 EUR

ANDORA.  Išvykimų laikotarpis:  2017 02 04 – 2017 03 11

GERIAUSIA KAINA

POPULIARU

SKRYDŽIO BILIETAI

Comtes d’Urgell 3* / Eskaldesas-Engordanis. 7 naktys. Be maitinimo.

Sporting 4* / Pas de la Kasa

7 naktys + pusryčiai

Nuo  99 EUR

(skrydis į abi puses)

Skrydis į vieną pusę

nuo 99 EUR

Kaina nuo 379 EUR

Kaina nuo  685 EUR

Visais klausimais kreipkitės į Kseniją el.paštu ksenija@virp.lt arba tel. +37067743662

10 Gražiausių Europos paplūdimių

Vasara – pats geriausias metas keliauti po Europą ir pamatyti pačius gražiausius Europos paplūdimius!

Mes atrinkome 10 gražiausių Europos paplūdimių, kuriuose privalo apsilankyti kiekvienas.

1. „Navagio Beach“, Graikija, Zakynthos. Jonijos jūroje ties žemyninės Graikijos vakarine pakrante išsidėsčiusi izoliuota Zakinto sala, kuri neretai vadinama „rojumi žemėje“ dėl savo įspūdingų pakrančių. O viena įspūdingiausių pakrančių – Navagio paplūdimys. Žydras vanduo, stačios uolos, baltas smėlis, aukšti balsvi skardžiai, baltutėliai jūros akmenėliai – visa tai galima pamatyti Navagio paplūdimyje.

navagio_beach_5

2. „Zlatny Rat“, Kroatija, Dalmatija. Nuostabaus grožio kyšulys, skalaujamas jūros bangų ir pustomas vėjo, stebinantis baltų akmenėlių paplūdimiais ir žydru krištoliniu vandeniu. Šioje vietoje galima pasigrožėti gamtos grožiu, taip pat pasimėgauti įvairiomis vandens sporto šakomis.

Zlatni-rat-beach

3. „Calo des Moro“, Maljorka, Ispanija. Vienas gražiausiu Maljorkos paplūdimių – mėgstamas kaip vietinių gyventojų, taip ir turistų. Paplūdimiui būdingas baltas smulkus smėlis, uolėti kraštai, tolygus nuolydis į jūrą (30 metrų nuo kranto dugno 2 metrų gylio); smėlėtas dugnas. Paplūdimys ppsuptas daugelių viešbučių, restoranų, barų ir pramogų.

5938133902_b317ffd75b_b

4. „Oludeniz Beach“, Marmaris, Turkija. Vienas žaviausių Turkijos paplūdimių. Dar kitaip vadinamas mėlynąja lagūna. Tai vienas iš labiausiai fotografuojamų paplūdimių Viduržemio jūros regione. Ši vieta – nacionalinis gamtos paveldas, todėl statybos šioje vietoje griežtai uždraustos.

oludeniz-beach-in-turkey-best-beaches-in-europe

5.Praia Marinha beach“, Algarve, Portugalija. Vienas gražiausių Portugalijos paplūdimių. 1998 metais paplūdimys buvo apdovanotas specialiu „Golden Beach“ apdovanojimu, kurį skyrė Portugalijos Aplinkos ministerija, dėl išskirtinių šios vietos gamtos savybių. Be to, daug nuotraukų darytų būtent šioje vietoje dažnai naudojamos reklaminėse medžiagose, o taip pat „Portugalijos giduose,“ kurie yra platinami visame pasaulyje.

praia-da-marinha-beach-marinha-in-algarve-portugal-best-beaches-in-europe

6.Nissi Beach“, Ayia Napa, Kipras. Nuostabus paplūdimys, pilnas linksmybių, jaunimo ir pramogų. Stebina neįtikėtinas vaizdas: paplūdimį ir salą jungia siauras takelis, kurį pereiti galima be jokių sunkumų.

nissi-beach

7.Elafonisi beach“, Kreta. Paplūdimys, apie kurį žino ne kiekvienas. Išsidestęs pietinėje Kretos dalyje. Šis paplūdimys stebina neįtikėtiu margumu – ryškiai raudonas smėlis, žydras vanduo, skirtingos salelės. Tikras rojus žemėje.

Pink-Sand-Elafonisi-Beach 8.Virgin island’s creek“, Krozonas, Prancūzija. Daugumai Prancūzija asocijuojasi su Eifelio bokštu, Luvru ir romantika. Tačiau ar būtumėte kada nors pagalvoję, kad Prancūzija – puiki vieta poilsiui prie jūros? Virgin island’s creek (mergelių salos paplūdimys), unikalus gamtos perlas, stebinantis savo išskirtinimu ir grožių. Paplūdimys yra mažytėje saloje, iki jo geriausia nuplaukti valtimi arba su plaukmenimis.

sveti-stefan-island-beach-in-montenegro-best-beaches-in-europe

9. „Isola Bella“, Taormina, Sicilija. Šis itališkas paplūdimys garsėja paplūdimiais su šviesiu smėliu ir gražiu pajūriu. Aplink labai daug uolų ir uostų, tad jei norėsite nuotykių, tikrai jų rasite.

taormina giardininaxos messina isolabella sicilia sicily italia italy landscape wallpaper castielli travel creative commons zero cc0 cc facebook bebo news today oggi panoramio flickr googleearth maps geotagged wiki wikipedia

10.“Rabbit beach“, Sicilija, Italija. Neįprastas pavadinimas – „triušių paplūdimys“ nustebins Jus baltu smėliu ir kristalo skaidrumo jūra, kuri tikrai sužavės kiekvieną. Sala yra tik 113 km nutolusi nuo Tuniso, todėl klimatas ten visada puikus, oro temperatūra pakyla iki ir dažnai net virš 30°C.

03-best-beach-in-the-world-Rabbit-Beach-Lampedusa-01